Milí přátelé, dnes a zítra se v olomouckém obvodu číslo 61 volí do Senátu. Obhajuji zde svůj mandát člena horní komory Parlamentu ČR a rád bych vás požádal, abyste mne podpořili.
 
Pokud vhodíte do urny hlasovací lístek s mým jménem, podpoříte mou dlouhodobou snahu o rozvoj Olomouce a Olomoucka. Stále stojím nohama pevně na zemi, nicméně myslím, že je za mnou kus odvedené práce. Namátkou jmenuji několik konkrétních úspěchů.
 
Když jsem byl olomouckým primátorem, prosadil jsem rekonstrukci sloupu Nejsvětější Trojice, která nám výrazně pomohla uspět se žádostí o její zápis na prestižní seznam UNESCO. Pro Olomouc to znamená obrovský bonus v cestovním ruchu, který nám bude pomáhat i za desítky let. Podařilo se nám rovněž vybudovat na Horním náměstí Arionovu kašnu, se kterou se nám do Olomouce vrátil pomoci světoznámý rodák Ivan Theimer.
 
Jako hejtman Olomouckého kraje jsem měl možnost podílet se například na vybudování zcela nové školy pro nevidomé a slabozraké děti, sportovní haly známé jako Čajkaréna a rozsáhlé přístavby Slovanského gymnázia Olomouc.
 
Senátorský mandát jsem využil k několikaletému tlaku na ministerstvo dopravy, aby obnovilo práce na přípravě východního obchvatu města. Po deseti letech, kdy se projekt jen prášilo, jsem skutečně přiměl resort dopravy jej oživit. Přivedl jsem k jednacímu stolu všechny důležité partnery a získal pro východní tangentu také podporu předsedy vlády Bohuslava Sobotky.
 
Politické práci se věnuji dlouhodobě a na sto procent. Rád bych v ní pokračoval a i nadále pracoval pro celý svůj volební obvod.
 
Děkuji vám, budu si vážit každého vašeho hlasu.

Senátor Martin Tesařík